Bala Kompozit Derz Açma Testeresi

Yüzeylere derz açma işlemi oldukça karmaşık ve hassas bir işlemdir. Manuel olarak da yapılabilen bu işlemin oldukça ince işçilik istediği herkesin bildiği bir bilgidir. Teknolojinin gelişiminden elbette derz açma işi de nasibini alacaktır. İşte tam olarak burada karşımıza Bala kompozit derz açma testeresi çıkıyor. Öncelikle derzin ne olduğu ve nasıl açıldığı işlemlerini inceleyelim.

Derz Açmak Nedir?

Derz, duvarlarda ya da zeminlerde kullanılacak malzemelerin birleşim bölgelerini belirlemek üzere çekilen çizgilerdir. Çünkü malzeme ne olursa olsun bölünmelidir ve küçültülmelidir. Mühendislik biliminin kesin bir yargısı vardır ki herhangi bir malzemenin mukavemetini artırmak için o malzemenin yüz ölçümünü küçültmek gerekir. Yüz ölçümü küçültülmüş bu malzemenin birleşim yerlerine ise derz denmektedir.

Derzleri; genleşme, oturma, konstrüktif ve deprem derzleri olarak ayırabiliriz. Örneğin, genleşme derzleri, betonarme yapılarda oluşan rötre, sünme ve sıcaklık değişimi gibi etkilere karşı emniyet açıklığı olarak bırakılır. Hemen her derz türü, mukavemeti koruyacak ve oluşabilecek yapısal hasarı sönümleyecek ya da etkisiz hale getirecek şekilde yapılır. Bu denli önemli bir işlemin insanın eliyle yani manuel olarak yapılması elbette ki birçok hataya sebep olacaktır. Bu hatalar da geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşılmasına neden olacaktır.

Bala Derz Testeresi Fiyatları

Bu işlemlerde hatayı ve uğraşı en aza indirmek için geliştirilmiş olan bir üründen bahsedelim. Bala kompozit derz açma testeresi tam olarak bu amaçla geliştirilmiş, teknolojinin son imkanlarını kullanan ve hata payını minimuma indiren bir üründür. İçindeki limitli yapay zekâ ve hassas ölçüm araçları ile neredeyse hatasız derz açmaları yapar. Üstelik herhangi bir kas gücüne ihtiyaç duymadan, olabilecek en hızlı şekilde derz açma işlemini gerçekleştirir. Bala kompozit derz açma testeresine derzin açılacağı malzemeyi tanıttıktan ve gerekli ölçüleri girdikten sonra tek bir denetleyici personel ile birlikte yaklaşık beş metrekarelik bir malzemenin derz açma işlemi ancak bir ya da iki dakika sürecektir. Skarp markasının kalitesi ile birlikte hatasız derz açabileceğiniz bu makinenin çeşitli modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Bala kompozit derz açma testeresini sitemizden oldukça uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 

Bala derz açma, kertme testeresi videomuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR